fbpx
ramki-nad-kanapa

Jak zaplanować układ galerii na ścianie?

Na początku może Ci się zdawać, że to pestka, ale wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta. Bo jak już zabierzesz się do roboty okazuje się, że nie od tej strony zacząłeś. W intrenecie znajdziesz różne sposoby tworzenia ściennej galerii zdjęć. Od takich, które wymagają dużo wysiłku, wycinania, układania i przyklejania, po najczęściej stosowane pt. na spontanie i bez planu. Tak naprawdę nie sposób jest ważny, a efekt. Ale to jak się zabierzemy to tworzenia naszej galerii zdjęć decyduje jak szybko pojawi się ona na naszej ścianie. Jeśli nie wiesz jak zaplanować galerię zdjęć na ścianie to poniżej 3 sposoby.

Bez planu

Najczęściej zaczynamy od zakupu w sklepie z wyposażeniem wnętrz kilku lub kilkunastu ramek. Kupujemy kilka dużych, kilka małych i kilka średnich. Oprawiamy w nie zdjęcia i komponujemy na podłodze w jakiś ciekawy układ. Przekładając ramy, zamieniając je miejscami żałujemy, że nie wybraliśmy żadnego zdjęcia w pionie, bo z samych poziomych ciężko zrobić ładną kompozycję. W końcu coś wychodzi całkiem do rzeczy. Robimy zdjęcie i zgodnie z planem wieszamy ramki na ścianie. O! i tutaj też będzie zabawa, bo powiesić ramki zgodnie z zaplanowanym na dywanie układem to nie takie proste. Ale o tym innym razem.

Plan na kartce

Teoretycznie wystarczy kartka, ołówek i parę inspiracji z Pinteresta. Musisz też zmierzyć fragment ściany, który przeznaczasz na galerię i przenieść wymiary na kartkę. Następnie wrysujesz kontury ram, prostokąty i kwadraty, rozmieszczone w ciekawej kompozycji. Ale pamiętaj, bez gumki się nie obejdzie, przy takim sposobie ciężko przesuwać narysowane ramy. Przy małej pomyłce czy zmianie koncepcji najczęściej zaczynamy rysować od nowa. 

Jak już się uda stworzyć idealny projekt to wystarczy określić rzeczywiste wymiary narysowanych ram (najlepiej wymiary standardowe, dostępne w sklepach) i takie zakupić. Po oprawieniu zdjęć wieszamy je na ścianie zgodnie z naszym papierowym projektem. 

Planer galerii ściennych

To trzeci sposób planowania galerii, chyba najłatwiejszy. Tym sposobem jest nasz planer galerii ściennych, dzięki któremu szybko i wygodnie zaplanujesz swoją wymarzoną galerię zdjęć. Pomoże Ci w ustaleniu jakich dokładnie ramek potrzebujesz, jakie zdjęcia musisz wybrać i jakie odbitki zamówić. Dzięki niemu unikniesz pomyłek, nieudanych zakupów, niepotrzebnych odbitek. 

Planer składa się z trzech arkuszy, a do skorzystania z niego potrzebujesz drukarki, nożyczek, telefonu z aparatem i czegoś do pisania. 

Dokładna instrukcja korzystania z palnera znajduje się tutaj.  Zajrzyj i przekonaj się jakie to proste. 

 

PLANER GALERII SCIENNEJ